top of page

SIKÇA SORULAN SORULAR

Haftada/ayda kaç kilo veririm?

Vereceğiniz kilo yaşınıza, diyete başladığınız kiloya, metabolizma hızınıza, fiziksel aktivite düzeyinize, genetik durumunuza ve diyetinize ne ölçüde uyum sağladığınıza göre değişiklik gösterir. Aylık 2-4 kilodan 8-9 kiloya kadar sonuçlar alınabilmektedir.

Kaç Öğün beslenme planı oluşturuyorsunuz?

3 ana 3 ara öğün gibi çok öğünlü beslenme planlarına karşıyım. Tercihim 2 ana öğün (kahvaltı ve akşam yemeği) ve ihtiyaç varsa ara öğündür. Tabi ki öğün sayısı, düzeni ve saatleri kişinin yaşam koşullarına göre düzenlenir, değişiklik gösterebilir.

Danışmalığa başlamadan önce kan tahlili gerekiyor mu?

Genel sağlık durumunuzu ve kilo vermeyi zorlaştıran bir durum olup olmadığını bilmemiz için tahlilinizi değerlendirmek için önemlidir.

Hastalıklarda beslenmede ne gibi yöntemler uyguluyorsunuz?

Kişinin otoimmün hastalığına göre çeşitli eliminasyonlar, GAPS uygulamaları, aralıklı oruç, düşük karbonhidrat diyeti, ketojenik diyet, otoimmün protokol vb tarzlarda ilerliyoruz.

Danışmanlıklarınızda ekmeği/tatlıyı kesiyor musunuz?

Hastalıklarda tedavi uygulamıyorsak hayır. Porsiyon kontrolü önemli

Detoks/detoks suyu veriyor musunuz?

Hayır.Yağ yakan yiyecek ya da içecek yoktur!

Aydan kaç liste veriyorsunuz?

Liste satmıyorum yani 4 haftada 4 liste satın almıyorsunuz. Beslenme eğitimi, süreç takibi ve ihtiyacınıza göre şekillenecek beslenme düzeni satın alıyorsunuz. Süreç boyunca kişinin ihtiyacına göre hareket ederim. Genel olarak her hafta beslenme programında güncelleme/değişiklik olur ama duruma göre listenin değişmediği, aynı programa devam etmek gereken haftalar olabilir.


 

Sporsuz olur mu?

Hem evet hem hayır. Profesyonel bir spordan bahsetmiyorum. Hareketsiz olmaz! Spor salonu şart değil. Leslie, yürüyüş, zumba, dans etmek, ip atlamak kabulümüzdür daha ne olsun 😊

Hızlı kilo vermek istiyorum listelerim ona göre olur mu?

Hayır. Şok diyetlere karşıyım. Sizi sonuca götürecek bir yol değil. 

bottom of page